ТОП-5 міфів про МФО: боргова яма та фізична розправа за 500 гривень

Коли мікрофінансові організації тільки почали розвиватися на ринку України, їх практично ніхто не контролював. Нарівні з великими легальними компаніями стояли дрібні, які були створені виключно для витягування грошей з позичальників. Це призвело до того, що МФО почали порівнювати з фінансовими пірамідами.

У 2019 році ситуація кардинально інша. Відповідно до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», подібні компанії можуть на законних підставах здійснювати кредитування, використовуючи власні або залучені кошти.

Мікрофінансова організація VeroCash подає достовірну інформацію про поточні відсоткові ставки, суми та додаткові комісії. На сайті можна вивчити юридичну інформацію, ліцензію та свідоцтво.

Ми – частина міжнародної компанії Management Financial Group. Головним завданням нашої команди є безпечне кредитування населення з дотриманням європейських цінностей.

Ми максимально відкриті перед своїми потенційними та постійними клієнтами, тому додали на сайт МФО кредитний калькулятор. Ввівши суму та період кредитування, ви можете миттєво розрахувати відсотки за обраний період та кінцеву дату повернення боргу. Це дозволяє ще до отримання кредиту на карту дізнатися повну суму, уникнувши прихованих комісій та платежів.

№2. Варіант для неблагополучних громадян

Отримати кредит в мікрофінансовій організації досить просто. Повнолітньому громадянину України потрібні паспорт, ідентифікаційний код, банківська карта, телефон та електронна пошта.

МФО перевіряють позичальників, але ставляться до них лояльно. Шанси на отримання грошей в борг є у людей з поганою кредитною історією, без офіційного місця роботи та стабільного заробітку. Компанії кредитують студентів, пенсіонерів, жінок в декреті.

Якщо подивитися статистику, то клієнтами мікрофінансових організацій часто стають:

 • люди у віці 21-45 років;
 • з вищою або неповною вищою освітою;
 • із середнім рівнем доходу.

Поширеною причиною звернення стає отримання зарплати частково або повністю в обхід сплати податків. Це призводить до затримок або виплат заробітної плати не в повному обсязі з боку роботодавця. У банк такі співробітники звернутися не можуть, адже у них немає можливості підтвердити дохід та офіційне працевлаштування.

№3. Мікрокредити – боргова яма, з якої не вилізти

Один з найпоширеніших міфів про МФО відразу з двома вигадками. Середня відсоткова ставка в мікрофінансових організаціях становить 2-2.5%. Любителі банківської системи відразу почнуть рахувати, скільки відсотків набіжить за рік.

Для розвіювання цього міфу важливо знати, що таке МФО. Це організація, яка видає короткострокові позики – не на 365 днів, а максимум на 1-2 місяці. Чим коротший період, тим менше вам доведеться платити за використання позикових коштів. Якщо вважати виключно відсотки по кредиту, то вони схожі на подарунок другові/родичу, якого ви вирішили віддячити за підтримку.

Другий міф – приховані відсотки та платежі. Людина, начитавшись форумів та груп у соціальних мережах, вже здригнулася від суми за рік. Вона продовжує вивчати мікропозики, коли на очі потрапляє повідомлення про приховані комісії, відсотки, платежі і так далі.

Великі компанії бережуть свою репутацію, тому роблять процедуру видачі кредитів на карту максимально відкритою. Наприклад, на головній сторінці компанії «Верокеш» є кредитний калькулятор. Ввівши суму та терміни, перед користувачем автоматично відобразяться:

 • основна сума кредиту;
 • нараховані відсотки;
 • крайня дата повернення боргу;
 • повна сума з урахуванням відсотків.

Відображення позики на кредитному калькуляторі дає можливість переконатися у відсутності прихованих платежів, відсотків та комісій. Початкових внесків в мікрофінансових організаціях немає, на відміну від більшості банків.

№4. Перевірка заявки – формальність для підвищення вагомості в очах клієнта

Банківські організації детально вивчають позичальника, враховуючи його кредитну історію. На перевірку в середньому йде 2-3 дні. МФО відомі абсолютно іншим підходом – заявки перевіряються протягом 20-30 хвилин. Це дає позичальникам можливість оперативно розв’язати фінансові проблеми.

Деякі впевнені, що така швидкість перевірки запиту – формальність. Компанії автоматично схвалюють заявки всіх позичальників, але для підвищення вагомості вказують формальний час.

Мікрофінансові організації, враховуючи VeroCash, при перевірці роблять акцент на основних моментах. Попри таке лояльне ставлення, в деяких випадках вони можуть відмовити у видачі позики:

 • Людина не відповідає віковим обмеженням. В Україні дозволено видавати кредити позичальникам з 18 років. Деякі МФО намагаються перестрахуватися, даючи гроші в борг виключно з 21 року.
 • У заявці допущені помилки. Потрібно уважно заповнювати заявку на отримання кредиту онлайн. Якщо система виявить помилку, запит автоматично відхилять.
 • Вказані неправдиві дані. Деякі позичальники намагаються підвищити шанси на видачу позики, вказуючи дані, які не збігаються з дійсністю.
 • Наявність прострочень. МФО можуть закрити очі на невеликі прострочення в інших компаніях. Якщо ж вони є в тій організації, в яку ви звертаєтеся, велика ймовірність отримати відмову.

№5. Погрози фізичної розправи за 500 гривень

Фінансові компанії наймають колекторів, які різними неправомірними способами змушують боржників повернути позикові кошти. Такий страшний міф про МФО чули навіть ті, хто просто цікавився оформленням мікропозик.

Фінансові компанії, враховуючи VeroCash, дорожать своєю репутацією, тому завжди йдуть назустріч позичальникові. Якщо людина не повертає гроші в зазначений термін, співробітники намагаються з'ясувати причину, пропонуючи скористатися пролонгацією, рефінансуванням або відстрочкою. Ми ніколи не погрожуємо клієнтам, дотримуючись чинного законодавства України та європейських цінностей.

Якщо позичальник ігнорує проблему, компанія дійсно передає борги колекторам. Це не ті самі групи молодих людей з 90-х, які «допомагають» позичальникам розрахуватися з боргами за допомогою біт, паяльників та прасок. Колектори працюють в рамках чинного законодавства України, а за перераховані вище дії вони, як і будь-які інші люди, несуть кримінальну відповідальність.

Висновок

Фізична загроза, обмани, нелегальні компанії та інші подібні вигадки залишилися ще з 90-х. Часи змінюються, мікрофінансові організації дорожать своєю репутацією, а їх діяльність контролюється чинним законодавством України.

Остаточно переконатися в міфи та правду про МФО ви зможете тільки після особистої перевірки. Ми пропонуємо вам оформити кредит онлайн на суму до 5 000 гривень. Ваше завдання – вчасно його повернути. Якщо навіть виникнуть непередбачені ситуації, ви можете виплатити вже нараховані відсотки, а ми – продовжимо терміни виплат.

 

 

 

Сума, грн
-
+
Період, місяців
-
+
Інформація про кредит
 • Кредит:
  грн
 • Відсотки:
  грн
 • Платіж раз на 15 днів:
  грн
 • Очікувана середня сума
  за процентами на день:
  грн
 • Дата повернення:
Сума до погашення:
грн