Як формується кредитна історія?

В кредитній історії (КІ) міститься інформація про оформлені позичальником кредити. Перед видачею позики кредитні установи детально вивчають ці дані, відмовляючи людям з наявністю прострочень та незакритих боргів. У статті ви дізнаєтеся, що таке та як формується кредитна історія, способи її перевірки та поліпшення.

Які відомості містить досьє позичальника?

Мікрофінансові організації, на відміну від банківських установ, лояльно ставляться до позичальників. Вони готові видати кредит з поганою кредитною історією, що допоможе перекрити прострочення за попередніми позиками.

Автоматизація перевірки заяв не виключає вивчення досьє позичальника. Якщо зафіксовані неодноразові прострочення та безліч відкритих кредитів, компанія має право відхилити запит. Саме кредитна історія надає їм всі необхідні дані для прийняття правильного рішення.

Досьє позичальника містить таку інформацію:

 • персональні дані;
 • дата, розмір та відсоткова ставка кожного оформленого кредиту;
 • порушення терміну виплат платежів;
 • судові розгляди з питань закриття позики;
 • спроби продажу заставного майна.

В даному документі є конфіденційна частина, доступ до якої є тільки у позичальника. Там зберігається інформація про людей, які цікавилися його кредитною історією. Додатково присутні відомості про всі кредиторів.

Як формується рейтинг позичальника?

Кожна кредитно-фінансова організація зобов'язана передавати дані про клієнта в Бюро кредитних історій. Перед укладенням договору людина повинна дати згоду на передачу відомостей. Як тільки вона взяла позику в банку або в мікрофінансовій організації, починає формуватися кредитна історія.

БКІ – комерційні організації. Банки повинні заплатити певну суму для співпраці з ними. Працювати з усіма не вигідно та не має особливого сенсу, тому вистачить одного-двох кредитних бюро, куди будуть передаватися дані та запитуватися інформація для вивчення клієнта.

Для формування хорошої кредитної історії потрібно дотримуватися правил використання позиковими коштами, своєчасно повертати грошові позики. 2-3 повернутих точно або трохи раніше кредитів дозволять почати формувати рейтинг. Банки вже будуть раді бачити вас серед своїх клієнтів.

Важливо знати не тільки, що таке кредитна історія та як сформувати хороший рейтинг. Ви повинні робити все, що не зіпсувати своє досьє позичальника. Погану КІ створюють:

 • регулярний зрив термінів;
 • відкрита заборгованість;
 • судові розгляди, в центрі яких незакриті кредити;

Погана кредитна історія призведе до труднощів при оформленні позики в банку, охочим можуть миттєво відмовити у видачі позики. Деякі компанії йдуть назустріч, пропонуючи гроші в борг на невигідних умовах. Наприклад, в разі споживчого кредиту банк запропонує великий початковий внесок та підвищену відсоткову ставку.

Як перевірити кредитну історію: 4 основних способи

Банківські організації відомі своєю довгою процедурою оформлення. Вам потрібно витратити час на збір документів, поїздки в відділення, очікування в чергах. Якщо хочете трохи перестрахуватися, заздалегідь перевірте свій рейтинг. Обов'язково треба вивчити особливості перевірки в кожній установі.

УБКІ – найбільш поширена установа

Відправивши ідентифікаційний код в СМС, ви зможете перевірити свій рейтинг в Українському бюро кредитних історій. Протягом 10 хвилин на телефон прийде зворотне повідомлення з відповіддю.

Заплативши 50 гривень, ви отримаєте набагато більше варіантів перевірки КІ:

 • відповідну програму для пристроїв на OC Android та iOS;
 • Приват24;
 • спеціальний додаток Sender.

УБКІ пропонує сервіс для відстеження змін в досьє. Підключивши послугу «Статус контроль», ви будете отримувати смс-повідомлення кожного разу, коли в нього вносяться певні зміни. Вартість при підключенні на рік – від 150 до 500 гривень.

МБКІ – різні способи перевірки кредитної історії

Якщо хочете отримати КІ безкоштовно, доведеться витратити час на відвідування офісу в Києві. Заздалегідь завантажте та заповніть зразок на офіційному сайті МБКІ. Додатково будуть потрібні паспорт та ІПН. Через 2 дні після посилання запиту прийде роздруківка.

За певну суму документ може доставити кур'єр. Додатково потрібно враховувати оплату послуг нотаріуса – приблизно 150 гривень. З документів потрібно надати копію паспорта та ідентифікаційного коду, заяву. Стандартна обробка займає 2 робочих дні, прискорена (100 гривень) – кілька годин.

ПВБКІ – партнер найбільших українських банків

Для отримання безкоштовного доступу вам потрібно відвідати офіс в Києві, маючи при собі паспорт та ідентифікаційний номер платника податків. Є платний спосіб, коли ви реєструєтесь на сайті Першого всеукраїнського бюро кредитних історій, заповнюєте анкету та платите 40 грн.

Альтернативний платний спосіб – КІ онлайн в особистому кабінеті. Відвідайте відділення одного з банків-партнерів, підтвердіть особистість, виберіть та оплатіть тариф. Вартість тарифів – від 50 до 150 гривень. Лист з посиланням на особистий кабінет та пароль до нього прийдуть на зазначену електронну пошту протягом 5 днів.

УКБ – недорогий спосіб перевірки досьє позичальника

Використовуючи Єдиний реєстр кредитних історій, ви можете дізнатися, чи є досьє в Українському кредитному бюро. Перейшовши за посиланням, вам потрібно буде ввести адресу електронної пошти, ідентифікаційний номер платника податків та код перевірки.

До відомостей раз на рік надається безкоштовний доступ. Для їх отримання потрібно особисто відвідати офіс з паспортом та ІПН. Ви можете отримати дані на email, заплативши від 4 до 36 гривень.

Висновок

Якщо ви плануєте брати кредит, потрібно заздалегідь дізнатися, що таке та які відомості включає кредитна історія. У разі низького рейтингу доцільно звернутися в мікрофінансові організації. Вони лояльно ставляться до позичальників, пропонуючи позики на невеликі суми.

Якщо у вас зафіксовані невеликі прострочення, зверніться у МФО VeroCash. Ми пропонуємо клієнтам позики онлайн до 5 000 гривень на термін 7-30 днів. Оформлені та своєчасно закриті мікрокредити позитивно відобразяться на кредитній історії.

 

Сума, грн
-
+
Період, місяців
-
+
Інформація про кредит
 • Кредит:
  грн
 • Відсотки:
  грн
 • Платіж раз на 15 днів:
  грн
 • Очікувана середня сума
  за процентами на день:
  грн
 • Дата повернення:
Сума до погашення:
грн